In samenwerking met Ebert HERA heeft Sitech Mechanical Services toegevoegd aan zijn Integrated Maintenance Operations dienstverlening. Daarmee kan Sitech opdrachten op het gebied van Mechanical services voortaan geheel binnen de groep beleggen, als aanvulling op de mogelijkheid om voor deze services samen te werken met externe partijen. Op deze wijze is continuïteit en flexibiliteit voor klanten gewaarborgd en dat levert positieve reacties op.
Een krachtige combinatie
De Mechanical services passen naadloos binnen de Integrated Maintenance Operations diensten van Sitech. Patrick Sanders, Manager Execution Sitech Maintenance: “Onze serviceteams werken vooral aan de proces-kritische installaties van fabrieken. In die teams zit heel veel kennis van de plant en het proces. Hierdoor zijn we in staat om complexe klussen uit te voeren en storingen op te lossen. De collega’s van Mechanical services werken vooral aan het leidingwerk van een fabriek. Ze zijn breed opgeleid en beschikken over veel competenties en specialistische kennis. Hierdoor zijn we minder afhankelijk van ondersteuning door externe contractors. Uiteraard heeft het onze voorkeur deze werkzaamheden in eigen huis onder te brengen, maar we vinden het belangrijk dat klanten ook achter deze keuze staan.”
Voldoende capaciteit en middelen
Ton Muurmans, Business Unit Manager Mechanical Services bij Sitech: “Mijn team beschikt over voldoende capaciteit, waardoor klanten altijd een beroep op ons kunnen doen, ook in noodgevallen of voor wachtdiensten.” Het Mechanical Services team beschikt bovendien over een uitgebreide set aan gereedschappen en neemt een eigen materiaalcontainer mee. “Bijna alles wat nodig is voor de uitvoering van een klus is voorzien en inclusief”, laat Muurmans weten.
Stoomheaders snel en voortvarend vervangen
Een van onze klanten op Chemelot deed reeds positieve ervaringen op met het Mechanical Services team. Milan Arts, Serviceleider bij Sitech: “In de ammoniakfabrieken moesten 80 stoomheaders vervangen worden, omdat de leidingen gescheurd waren vanwege de vorst. Onze vaste contractors hadden te weinig capaciteit, daarom vroeg ik ondersteuning aan het Mechanical Services team van Sitech. Die tien stoomheaders met spoed hebben ze snel en voortvarend vervangen. En we gaan de vervanging van de resterende stoomheaders ook verzorgen.” De snelle vervanging kon gerealiseerd worden doordat de leidingen ‘prefab’ gemaakt werden in de werkplaats van Ebert HERA in Duitsland. Ze hoefden dus alleen nog ingebouwd te worden.
In de startblokken bij urgenties
Jim Suijlen, Serviceleider bij Sitech huurt twee technicians van Mechanical Services in voor ondersteuning van maintenance. Naar volle tevredenheid: “Of ze nu moeten sleutelen, piping werkzaamheden uitvoeren of gelfilters bijhouden; ze zijn beschikbaar en zeer gemotiveerd. Ook bij urgenties is het fijn om terug te vallen op deze technicians. Ze schakelen snel. Bijvoorbeeld toen een extruder-as was gebroken of toen bij een spoelstop schade werd geconstateerd aan een kruimbuffervat. Samen met onze eigen technicians heeft Mechanical Services technicians het gerepareerd en opgeleverd in het weekend. Een mooie gezamenlijke prestatie.”
Meer weten of samenwerken met onze Mechanical Services?
Neem dan contact met ons op via ton.muurmans@sitech.nl of patrick.sanders@sitech.nl




